Muž oděný do šarlatu

Australia
2017
HD
78min.
Anglicky
české titulky

8.12. 2021 v 18:15 Kino Světozor REZERVOVAT

Během natáčení svého dokumentu “Tibet volá po svobodě” filmařka Lara Damiani poprvé shromáždila filmový materiál týkající se dalajlamy z celé Austrálie i ze zámoří. Film “Muž oděný do šarlatu” obsahuje nejen části exkluzivního rozhovoru s Jeho Svatostí v Novém Dillí v Indii a jeho rozhovory v Austrálii a na Novém Zélandu, ale i rozhovory se známými hudebníky Johnem Butlerem (Austrálie), Natali Pap’au’au z kapely Blues King Brown (Austrálie) a Chadem Stokesem a Chuckem Fayem z kapely State Radio (USA).

Poslechněte si, co tito hudebníci říkají o dalajlamovi a otázce Tibetu a jak se dalajlama podělil o své myšlenky na různá témata: Tibet, Čína, politika, sekulární etika, lidské a západní hodnoty, náboženství, tibetský khatag a další.

Jeho nakažlivý smysl pro humor pronikl do mnoha jeho přednášek, kde nabídl upřímné názory na Australany, Brity, Američany a jiné.

“Muž oděný do šarlatu” si říká “prostý mnich”, ale je mnohem víc než to. Jeho slova mají moc změnit lidstvo, dát nám vhled, jasnost a v neposlední řadě schopnost být šťastný.

Film také obsahuje dosud nezveřejněné záběry natočené tajně v Tibetu.

Po režii, produkci a většině kamerových záběrů pro film “Tibet volá po svobodě” to byl první dokument, který Lara natočila, režírovala, produkovala a sestříhala zcela sama.